✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 6
+1
Burberry 3147 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Burberry |
| Model No | BE3147 |
| Color | Light gold (110987 ), Silver (1005M4) |
| Shape | Pilot |
| Material | Metal |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 58 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Bridge Width | 14 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Burberry |
| Model No | BE3147 |
| Color | Light gold (110987 ), Silver (1005M4) |
| Shape | Pilot |
| Material | Metal |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 58 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Bridge Width | 14 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $58.48
Original: $167.10
-65%Burberry 3147 Sunglass—
$167.10
$58.48Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Burberry |
| Model No | BE3147 |
| Color | Light gold (110987 ), Silver (1005M4) |
| Shape | Pilot |
| Material | Metal |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 58 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Bridge Width | 14 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |



















