✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 11
+6
Ray-Ban 3449I Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB3449I |
| Color | Silver (003/8G), Brown Gradient (001/13), Green (921971) |
| Shape | Aviator |
| Material | Metal |
| Type | Half Rim |
| Lens Width | 59 mm |
| Bridge Width | 14 mm |
| Temple Width | 135 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB3449I |
| Color | Silver (003/8G), Brown Gradient (001/13), Green (921971) |
| Shape | Aviator |
| Material | Metal |
| Type | Half Rim |
| Lens Width | 59 mm |
| Bridge Width | 14 mm |
| Temple Width | 135 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $33.14
Original: $94.68
-65%Ray-Ban 3449I Sunglass—
$94.68
$33.14Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB3449I |
| Color | Silver (003/8G), Brown Gradient (001/13), Green (921971) |
| Shape | Aviator |
| Material | Metal |
| Type | Half Rim |
| Lens Width | 59 mm |
| Bridge Width | 14 mm |
| Temple Width | 135 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |



















