✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 4
Versace 2255 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Versace |
| Model No | VE2255 |
| Color |
Gold (100287) |
| Shape | Pilot |
| Material | Metal |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 63 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Bridge Width | 13 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Versace |
| Model No | VE2255 |
| Color |
Gold (100287) |
| Shape | Pilot |
| Material | Metal |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 63 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Bridge Width | 13 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
$70.79
Original: $202.26
-65%Versace 2255 Sunglass—
$202.26
$70.79Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Versace |
| Model No | VE2255 |
| Color |
Gold (100287) |
| Shape | Pilot |
| Material | Metal |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 63 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Bridge Width | 13 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |



















