✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 3
Oliver Peoples 5498SU Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Oliver Peoples |
| Model | OP5498SU |
| Color | Black (149253) |
| Shape | Rectangle |
| Material | Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 50 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Bridge Width | 23 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Oliver Peoples |
| Model | OP5498SU |
| Color | Black (149253) |
| Shape | Rectangle |
| Material | Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 50 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Bridge Width | 23 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
$270.99
Oliver Peoples 5498SU Sunglass—
$270.99
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Oliver Peoples |
| Model | OP5498SU |
| Color | Black (149253) |
| Shape | Rectangle |
| Material | Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 50 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Bridge Width | 23 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |





















